• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Olağanüstü Kurultayım​ızın Öncelikli Görevi

Algan HACALOĞLU

Algan HACALOĞLU

E-Posta :

 OLAĞANÜSTÜ KURULTAYIMIZIN YÜCE İRADESİNİN, “DERİN KAHPE KOMPLONUN” AYDINLATILMASININ YOLUNU AÇACAK ONURLU DURUŞU ORTAYA KOYACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM... Selam ve Saygılarımla. Algan Hacaloğlu

**********************************************************************************

 

"BU BİR KASET OLAYI DEĞİLDİR. BİR KOMPLODUR. KOMPLONUN HEDEFİ SADECE BEN DEĞİLİM; AYNI ZAMANDA CHP'DİR

CHP Gn. Başkanı Deniz BAYKAL (10 Mayıs 2010)

 

Günlerdir beklenen değerlendirmemi ve kararım açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değildir. Bir komplodur. Komplo hukuk dışı, ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz, duvarlara, eşyalara ,gizli kamera yerleştirirsiniz. İnsanların en korunaksız görüntülerini alıp keser biçer aktarır montajlar çarpıtırsınız.

 

Dünyanın her yerinde bütün dinlerin, rejimlerin ahlak anlayışlarının güvencesi altında olan insanın mahremiyetine tecavüz edersiniz.

 

Ağır haya ve utanç, bunu yapanlar için anlamını kaybeder. İnsanların şerefleri onların umurlarında değildir.

 

Komployu gerçekleştirenler bunu sapık oldukları, ticari kazanç veya şantaj için düzenlememişlerdir. Siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Ahlaklarına vicdanlarına uygun bir siyaset. Bu, bugünkü siyasi konjonktürün bir ürünüdür.... Hedefi bir kişi değil, CHP'nin neredeye tek başına yürüttüğü cumhuriyete, demokrasiye hukukun üstünlüğüne sahip çıkan, sivil dikta rejimlerine karşı mücadelesidir. 

 

Ayıplar gibi yapanlar, bizzat ayıbı işleyenler: Olay sonrasındaki sözde iyi niyetli yapay tavırlar, üzüntü beyanları, perde arkasındaki tezgahın suçluluğunu örtbas etmeye yetmez.

 

Bu kadar kaba ahlaksızlık, iktidarın bilgisi ve onayı olmadan gerçekleştirilemez. Komployu ayıplar gibi yapanlar bizzat ayıbı işleyenlerdir. "Çok ayıp ama" diyenler: Bundan "Çok ayıp ama" diye siyaset düzenlemeye çalışanlara da sözüm var: Ahlaksız komplolara itibar ederek ahlakı, hukuku, siyaseti savunamazsınız. Komplo yapanlar, işlerini size güvenerek yapıyorlar. Komploculuğa hayat alanı açanlar, "çok ayıp ama" diyenlerdir.

 

Bunun nasıl bir Türkiye oluşturmakta olduğunu er geç anlayacağız. Kendinden menkul bir ahlak zabıtalığını deruhte edenlerin bugüne kadar ne mağduriyetler yol açtığını biliyoruz.

 

İstifa ederek meydan okuyorum: Bana da bir görev düştüğünün farkındayım. Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin veremeyeceğim.

 

Bunun bedeli varsa, bu CHP başkanlığından ayrılmaksa ödemeye hazırım.

 

İstifam hiçbir şekilde bu komploya teslim olmak, kaçmak anlamına gelmez. Tersine meydan okumaktır. CHP Başkanlığından İstifa ediyorum.

 

İstifam CHP'ye komployla hesaplaşma fırsatı verecektir: Bu komplonun hedefi sadece ben değilim. Aynı zamanda CHP'dir. CHP de bu kirli tezgahlar karşısında yolunu seçmek zorundadır.

 

İstifam, hem Türkiye siyasetini, hem de CHP'yi yeniden tanzim etmek isteyenlere imkan tanıyacak, hem de CHP'ye komployla hesaplaşma fırsatı verecektir.

 

Bütün Türkiye olarak hepimiz hileye ve şere dayalı politikalara dur demek zorundayız. Dilerim, bütün bu yaşananlar, benim istifam, yeni bir uyanışın başlangıcı olur. Şerden bir hayır çıkar, hile hurda yapanlar değil, dürüst ve namuslu olanlar kazanır.

 

Hakkımı helal ediyorum, siz de ediniz: Bana destek veren, sahip çıkan her siyasi düşünceden vatandaşlarıma, CHP'nin yiğit örgütüne, çalışma arkadaşlarıma, üzerimde emeği hakkı olan bütün insanlara, refahları mutlulukları için mücadele ettiğim bütün vatandaşlarıma, oy veren vermeyen herkese, yaşamımın her anını anlamlı kıldıkları için teşekkür ediyorum. Hakkımı helal ediyorum, siz de ediniz. 

 

CHP Genel Başkanı Deniz BAYKAL

(10 Mayıs 2010- CHP Gn. Merkezi-Ankara)

 

 

Algan HACALOĞLU’nun ÖZEL NOTU:

Evet, 4. Genel Başkanımız 17 yıl üstlendiği CHP Gn. Başkanlığı görevindeN “DERİN KAHPE KOMPLO” sonrası istifa ederken özetle yukarıdaki tesbitleri yapmış, CHP vicdanını, bir anlamda göreve çağırmıştı...

 

Aradan 4 yıl geçti...Ne ‘herşeyi bildiğine inandığım AKP iktidarı’, ne ‘dış odaklar’, ne de ‘diğer iç odaklar’ konunun aydınlatılması için tek bir adım attı... Ne de, maalesef Partimin üst yönetimi, bu konunun üstündeki “hain örtünün” kaldırılması için ciddi bir çaba içinde oldu... Herkes, adeta konuyu raflarda soğutarak unutturabileceğini sandı...

 

Şimdi bütün umudum, Partimin Olağanüstü Kurultayı’nda... Partimizin vefakar ve cefakar örgütünün beklentisi, onurlu delegelerimizin önderliğinde Kurultayımızın, bu “DERİN KAHBE KOMPLONUN” en kısa zamanda AYDINLIĞA KAVUŞTURULMASI İÇİN GEREKEN İRADEYİ ORTAYA KOYMASIDIR... CHP VİCDANI, BU YÜCE GÖREVİ KURULTAYIMIZDAN BEKLEMEKTEDİR... KURULTAYIMIZIN EN ÖNCELİKLİ VE TARİHİ GÖREVİ BUDUR...

 

YÜCE KURULTAYIMIZA, BAŞTA GENEL BAŞKAN ADAYLARI OLMAK, ÜZERE TÜM ADAYLARIMIZA SONSUZ BAŞARI DİLEKLERİMİ SUNUYORUM..Sevgi ve Saygılarımla..

 

Algan HACALOĞLU (22 Ağustos 2014-İstanbul

İzlenme: 754 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ