• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Çanakkale sadece türkün zaferi değildir. Çanakkale yeryüzündeki tüm kardeş halkların zaferidir.

Ali Haydar ÇELEBİ

Ali Haydar ÇELEBİ

E-Posta : alihaydar12345@hotmail.com

 Çanakkale sadece türkün zaferi değildir. Çanakkale yeryüzündeki tüm kardeş halkların zaferidir.
Tarihe baktığımız zaman anadolu topraklarını karış karış işgal etmek isteyen bizi kendi benliğimizden sıyrılıp emperyalizmin kölesi yapmak isteyen sömürgeci toplumlarla mücadelemizin zaferle sonuçlandığı cephedir çanakkale. Bu zaferi yıllarca türkiyede yaşayan her vatandaş içinde ırk sözcüğü kullanmadan anımsar,sohbet ortamlarında övünülerek birbirlerine anlatılırdı.Görülüyorki çanakkale bahane edilerek bir ulus rendice edilmek isteniyorsa bunun altında yapılmak istenen başka icraatlar söylemek isteyipte söylenemeyen farklı görüşlerin olduğu apacık ortadadır.
Mustafa Kemalın önderliğinde kazandığımız Çanakkale ve kurtuluş savaşında canla başla aç susuz vatanını ne pahasına olursa olsun savunan uğruna can veren insanlar sayesinde halen kendi benliğimizle ayakta duruyoruz .Vatanını elbirliğiyle savunan yüzyıllar boyu kardeşce yaşayan halklar büyük abi tarafından kanalize edilerek kardeşi kardeşe hasım ettiler. Kimler ülkeyi bu hale getirdi.ve kimler misakı milli sınırlarına karşı çıkıp vatanı ona buna peşkeş çekmeye başladı.Zamanında Sağcı- Solcu, Alevi- Sünni diye halkı birbirlerine düşürüp gölgede farklı amaçlar peşinde koşan mekanizma bu gün ise Türk- Kürt bloklaşması yaratarak yine gölgede farklı emeller niyetindedir. buradaki asıl amaç Sevr anlaşmasına yeniden can vermektir.Emperyalist güçlerin bu amaçları gözle görülür bir halde iken kimsenin bu mekanizmanın taşeronluk görevini üstlenip maşalık vazifesine soyunmasın.
Kimse unutmasınki bu vatanı bölmeye çalışanları uşak ayakta tutup daha güçlü yapmaya çalışanları tarihin kahramanlar sayfasına yazarak taçlandıracaktır.Yarının temeli bu günden atılır.velevki kendimizi takatsiz hissetsettimiz anda MUSTAFA KEMAL in cümlesi hatıralara gelmelidir"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur"
Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı,bir at bir yiğidi,bir yiğit bir vatanı kurtarır.

İzlenme: 4304 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • emeğine sağlık

    Misafir: tam anlamıyla harika bir yazı alihaydar bey sizi kutluyorum emeğine kalemine sağlık 18 Mart 2013 20:24

ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ