• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Diyanet yetkilileri 'Türk' ve 'Atatürk' ifadelerini hutbelerden kaldırdı. Ama nedeni ne olabilir ki!!!

Ali Haydar ÇELEBİ

Ali Haydar ÇELEBİ

E-Posta : alihaydar12345@hotmail.com

 Diyanet yetkilileri 'Türk' ve 'Atatürk' ifadelerini hutbelerden kaldırdı.

Ama nedeni ne olabilir ki!!!
Çoğu alanda olduğu gibi yıllarca yapmak isteyipte yapamadıklarını din alanında da nihayet yaptılar. Alkışlıyorum onları! Soruyorum size camilerde ibadet yapan halk Mustafa Kemal Atatürk' ten ve isminin anılmasından rahatsız olup nefret mi ediyordu,Türk olmaktan utanç mı duyuyordu da halkın haberi olmaksızın hutbelerden bu sözcükleri gece yarısı operasyonuyla yasalaştırarak çıkarıyorsunuz.Mustafa Kemal Atatürk' e karşı onlarca ülke sempati ile bakıp saygı duyup onu örnek alırken, siz neden ona bu kadar nefret ve kinle duyup ,onu tarihimizden silmeye çalışıyorsunuz o sizlere ve ecdadınıza ne yaptı.Açıklayın zira insanı aklına farklı şeyler geliyor.
Soruyorum sizlere Türk olmayı bu kadar aşağılık olma duygusunu anlayışını yaratan nedir size bu düşünceleri aşılayan kimlerdir.Yoksa esrar içmişcesine def çalıp kafasını aşağı yukarı elektirik çarpmışcasına sallayan,üzerine elbise giymeyi bilmedik kendini arap yarım adasında sahabe zanneden paranoyak,şizofren islam adına onlarca kadınla,kızla hatta sekiz on yaşlarında çocuklarla cinsel ilişkiye giren kadınların topuklarında tahrik olacak kadar azgın sapık yaratık zihniyetli şeyhleriniz ve dervişleriniz mi öğretti.!!!!
Tabiki onlar öğretmiştir.Onlar insanlarımız kurtuluş savaşında savaşırken savaştan kaçanlar.Onlar Atatürk'e ve onun görevlendirdiği onlarca kişiye silah doğrultup Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlar emperyalizmin uşağı,köpeği olup şeriat elden gidiyor diye nara atıp sokak sokak dolaşıp isyan çıkaranlar ve onların evlatları torunlarıdır.
Kimsenin ibadetine herhangi bir dine inanması beni alakadar etmez.Ama bu gün bu yasaları çıkaran her şeyde rant sağlamaya çalışan bu insanları artık tanıyın. Bu insanlar yarında farklı yasalarda çıkarıp sizide ona buna peşkeş çekebilir.
Şunuda asla aklınızdan çıkarmayın, her gün alım güçünüzün düştüğünü köle gibi bedeninizin burjuva tarafından sömürüldüğünü emeğinizin karşlığını alamadığınızı işten eve boynuu bükük bir durumda eşinize ve çocuklarına her gecen gün biraz daha mahcup olduğunuzu unutmayın.
Ama yanılıyorsunuz ki bizler hayatta oldukca Atatürk'ü asla unutmayacağız,onun gösterdiği doğrultuda ilerici bilime inanan çağdaş demokrat karakterle halkı soymadan dini kullanmadan alevi sünni ayırımı yapmadan vatanı ona buna peşkeş çekmeden sorgulayan bir kafa yapısıyla namuslu dürüst insanlar olarak her zaman günlük yaşamda ve rüyalarınızda kabusunuz olacağız.

İzlenme: 4053 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • yazıklar olsun

    Misafir: TÜRKLÜK KELİMESEİNE DUYULAN NEFRET VE KİN, Ne hikmetse son yirmi yıldır Türklük kelimesine nefret edilmekte siyasi malzeme edilerek iktidar olunmaktadır. Irkçılık.gericilik. ömetçilik. Kürtçülük. son yıların modası. Bu tür kelime ve kavramları kullanmak savunmak moda. Bunun adı demokrasi denir. Aslında nefret ve kin duyulan Türklük kelimesi değil. TÜRK Irkında olana ülkemizin adı TÜRKİYE oluşu yakında Türkçe konuşma yasağı gelebilir. Türklük karşıtı yükseksek sesle ortaya koyan eski başbakan Necmedin ERBAKAN’dır bunu seçimlerde Bingöl mitinkinde sen türküm doğruyum dersen Bir başkası da ben Kürdüm doğruyum der. Toplum tarafında hiç bit tepkiyle karşılaşmadı. Hata büyük oranda oylarını artı. Bu güne bakıldığında. Pkk. Apo TÜRK kelimesi anayasada çıkarılsın diyor. R.T. ERDOĞAN. Da çıkarmak istiyor. Fetulah GÜLEN de Türklük kelimesini anayasada çıkarılmasını istiyor. Bizim akılı aydınlara deki bir ırkı temsil ediyor desen onlarda inanır çıkarılsın der. TÜRK Milleti yerine bir şey yazarlar elbette büyük iti malen ömet yazarlar İş işten Geçmeden pir sultan abdalın dediği gibi Gelin canlar bir olalım Diri olalım İri olalım 25 Mart 2013 19:46

  • yazıklar olsun

    Misafir: TÜRKLÜK KELİMESEİNE DUYULAN NEFRET VE KİN, Ne hikmetse son yirmi yıldır Türklük kelimesine nefret edilmekte siyasi malzeme edilerek iktidar olunmaktadır. Irkçılık.gericilik. ömetçilik. Kürtçülük. son yıların modası. Bu tür kelime ve kavramları kullanmak savunmak moda. Bunun adı demokrasi denir. Aslında nefret ve kin duyulan Türklük kelimesi değil. TÜRK Irkında olana ülkemizin adı TÜRKİYE oluşu yakında Türkçe konuşma yasağı gelebilir. Türklük karşıtı yükseksek sesle ortaya koyan eski başbakan Necmedin ERBAKAN’dır bunu seçimlerde Bingöl mitinkinde sen türküm doğruyum dersen Bir başkası da ben Kürdüm doğruyum der. Toplum tarafında hiç bit tepkiyle karşılaşmadı. Hata büyük oranda oylarını artı. Bu güne bakıldığında. Pkk. Apo TÜRK kelimesi anayasada çıkarılsın diyor. R.T. ERDOĞAN. Da çıkarmak istiyor. Fetulah GÜLEN de Türklük kelimesini anayasada çıkarılmasını istiyor. Bizim akılı aydınlara deki bir ırkı temsil ediyor desen onlarda inanır çıkarılsın der. TÜRK Milleti yerine bir şey yazarlar elbette büyük iti malen ömet yazarlar İş işten Geçmeden pir sultan abdalın dediği gibi Gelin canlar bir olalım Diri olalım İri olalım 25 Mart 2013 19:47

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ