• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Her türlü milliyetçiliği kim ayaklar altına aldı

Ali Haydar ÇELEBİ

Ali Haydar ÇELEBİ

E-Posta : alihaydar12345@hotmail.com

Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık" dedi başbakan; kıyamet kopmadı.
Acaba aynı siyasi güçteki bir başka başbakan da "her türden dini ayaklar altına aldık" dese ne olurdu?
 
eğer o başbakan şu anki başbakanın karakter yapısına benzeseydi değişen hiçbirşey olmazdı.çünkü başbakan her zamanki gibi  halka o sözlerin başkaları tarafından çarpıtılarak söylendiğinive kendisinin böyle bir söz söylemediğini söyleyerek muhalefete yüklenip  olayı geçiştirirdi.
 
bizim ülkemizde bırak başbakanı sıradan birkişi dahi dine karşı her hangi bir söz söylediğinde eleştiri alıyor toplumdan dışlanıyor .hele birde dini ayaklarımın altına aldım diyecek.
 
din, karl marx ın dediği gibi"bunalmış mahlukun iç çekişi,merhametsizbir dünyanın ruhu ve aynı zamanda akılsız bir çağın aklıdır din halkın afyonudur."
 
dine inanan her şeyi allahtan bekleyen sürekli şükreden  bir halkın düşünce yapısı değişmedikçe bizi yönetenlerde  asla değişmeyecektir.acaba  şu ana gelmiş geçmiş başbakanlar ve bakanlar her zaman allahın dediğini mi yapıyordu.dersiniz.
 
koreye amerikanın isteğiyle  asker yollayıp oradakimasum insanları öldürmek afkanistana asker yollayıp orada amerikanın uşağı olmak mısırı cezayiri tunusu suriyeyi vs. ülkeleri iç karışıklığa sürükleyip oaralarda mezhep ve siyasi  kavgalara sürükleyip insanların birbirlerini öldürmelerine  yardımcı olmak kanla beslenmek eğer din adına cihat yapmaksa ya allah kan dökülmesinden hoşlanıyor ya da bunların olmasına izin verenler yol açanlar bu işten çıkar sağlayarak dini kendi kafalarına göre kullanıyorlar.
 
eğer birülkede hasta olunca duardan şifa aranıyorsa  dilekler umutlar bir ağaç dalına  evde kullanmadığın küçük bir bez parçasıyla aranıyorsa okul yaptırmak hastane yaptırmak yerine paralar camilere harçanıyorsa otellerde insanlar din adına yakılıyorsa bilimi işaret eden yazarlar ilme değer veren gazeteçiler hapse atılıyor yada öldürülüyorsa oturup düşünmek gerekli derim.
 
birinci dünya savaşında çanakkale çephesinde   allah  bize yardım etti deniyor.acaba allah diğer cephelerde neden yardım etmedi neden osmanlı sevr imzalamak zorunda kaldı.
dine karşı sempatisi olanlar din kitapları alıp bir okusunlar daha fazla uyuşmadan.adem ve havvanın yaratılış tarihi tevrata göre kaçbin yıl geri gidiyor.tarihi açıdan bakıldığında insanlar yer yüzündeyken adem ve havva yaratılmış olduğu görecekler bu işte çelişki yokmu hani adem ilk insandı diyeceksiniz.
 
din saplanıp kalırsan insanı ilme düşmen yapar,insanı gizli kapitalist beyinli,çıkarcı,onlarca huri fantazisiyle insanı sapık yapar,tarihe düşman yapar felsefe cephe aldırır,asıl önemlisi insanları öldürmenin sevap yada cihat olduğunu öğretir.
 
ben dine uzak birisiyim dincilerin gözünde direk cehennemliğim orada yanıp kavrulacağım ızgara gibi durmadan ibadet edenler gibi cennete gidip kapitalistler gibi köşküm sarayım olmayacak oradaki huri kızlarla birlikte olamayacağım
insana değer veren birilerinin başımıza gelip bizi yönetmesi için her şeyi allahtan beklemek yerine bizler uyanıp bize layık birini oraya getirmeliyiz

İzlenme: 4842 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • mükemmel

    Misafir: çok güzel bir yazı olmuş radikal devamını bekliyoruz 15 Mart 2013 20:57

ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ