• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Kılıçdaroğlu, CHP'li bulamamış!

Emin PAZARCI

Emin PAZARCI

E-Posta :

CHP'deki "danışman enflasyonu" belli ki bizim gibi CHP yöneticilerinin de kafalarını karıştırmış. Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, geçtiğimiz MYK toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'na sormuş:
- Pek çok kişi sizin danışmanınız olduğunu söylüyor. Gerçek mi? Sizin danışmanlarınız kimler?
Kılıçdaroğlu
da tek tek sıralamış...
İletişim Danışmanı Baki Özilhan, İletişim Danışmanı Veli Özdemir, Siyasi İletişim Danışmanı Rasim Bölücek ve Siyasi Danışman Şükrü Karaca.
Kılıçdaroğlu,
söylemeyi unutmuş, ama bu listeye bir de Muhammed Çakmak'ı eklemek gerekli. Çünkü Çakmak, CHP Grubu'nda resmi danışman. Geçtiğimiz günlerde TRT Haber'de katıldığı İnce Çizgi Programı'nda kendisini "Genel Başkan Danışmanı" olarak tanıttı.
Demek ki Kılıçdaroğlu'nun 5 danışmanı var. İlginçtir, bunların hiç biri CHP geleneğinden gelme isimler değil.
Baki Özilhan'dan başlayalım.
Deneyimli ve iyi bir gazetecidir. Türkiye İşçi Köylü Partisi kökenlidir. Özilhan, 1980'li yıllarda Barış Partisi'nde Ali Haydar Veziroğlu'na da danışmanlık yaptı.
Veli Özdemir, Özgür Gündem Gazetesi'nin Ankara Temsilciliği görevinde bulundu; Evrensel Gazetesi'nde çalıştı. 1995 Yılı'nda bugünkü BDP'nin muadili olan HADEP'ten Kırşehir Milletvekili Adayı yapıldı. Bilmeyenler için hatırlatalım; Özgür Gündem PKK'nın yayın organıdır.
Rasim Bölücek, başka partilere de danışmanlık yaptı, daha önce MHP'deydi.
1999 seçimlerinde MHP'nin seçim kampanyasını yürüttü. Bu güne kadar CHP'ye oy verip vermediği şüpheli! Şükrü Karaca, Tansu Çiller'in Baş Danışmanıydı. 1999 seçimlerinde DYP'den Ankara Milletvekili Adayı gösterildi. DP'de Mehmet Ağar, ANAP'ta Erkan Mumcu ile birlikte çalıştı.
Muhammed Çakmak da CHP'ye sağdan gelen bir isim.
Kılıçdaroğlu, danışmanlarını hep CHP dışından toplamış. Bu yüzden de parti içindeki muhalefetin eleştiri oklarının hedefi.
Oysa, ortada eleştirilecek bir durum yok.
Kılıçdaroğlu, belli ki bu görevlere getirecek CHP'li bir isim bulamamış. Yoksa, CHP Genel Başkanı olarak CHP'lilerden umudunu kesmiş olamaz!

* * *
Gelelim CHP'deki diğer gelişmelere...
Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi Toplantısı'nın basına açık bölümünde, İmralı ile yapılan görüşmelerle ilgili olarak "İktidara kredi verdiğini" açıkladı.
Ne İsa'ya, ne de Musa'ya yarandı!
Çünkü, böyle bir açıklama yapacağından o sırada yanında oturan partinin ikinci adamı Adnan Keskin'in haberi yoktu.
Kılıçdaroğlu, bu açıklamayı partinin yetkili organlarında tartışılmadan yaptı. Belki de açıklama anında Adnan Keskin'in yüzü onun için buruştu! İktidar da "Çok mutlu olduk" demedi. Başbakan'dan anında "Sen kimsin de bize kredi veriyorsun" açıklaması geldi.
Hem İktidarı, hem tabanı, hem de kendi partisi içindeki bazı isimleri mutlu edemedi!

* * *
Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında sert çıkış yaptı. Atatürk'e sahip çıkma ihtiyacı hissetti:
- Atatürk'e laf söylemek vatan hainliğidir.
Bu sözlerden mutluluk duyanlar olduğu gibi da rahatsız olanlar da çıktı. Mutlu olanlar, "Kılıçdaroğlu madem böyle düşünüyor, neden gereğini yapmıyor" diye sordular. CHP'deki "Dersim Tartışmasını" hatırlattılar:
- Kemal Bey, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü görmüyor herhalde. Atatürk ve İnönü ile ilgili o ağır sözleri kim söyledi?
Yine haksızlık yaptılar...
Hüseyin Aygün, o sözleri bugün değil, dün söylemişti. Aradan uzun süre geçti, unutuldu. Dün dündür, bugün de bugün!

İzlenme: 2911 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • güzel bir yazı

    Misafir: ben yılların chplisiyim dışardan böylesi danışman atanması çok kötü chp2ye emek verenlere yazık. 09 Ocak 2013 08:46

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ