• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

MHP'deki üsluba bakın!

Emin PAZARCI

Emin PAZARCI

E-Posta :

 Gazeteci, siyasetçi ya da bir başkası kalkıp bazı MHPyöneticilerine yüklense... Ağzına ne geliyorsa peş peşe sıralasa... "Fitne ve fesat yaydıklarını" söylese. "İnat ve sabırla yalan üretiyorlar" diye suçlasa. "Aklı evveller"gibi ifadelerde bulunsa. Garip ve anlaşılmaz bazı deyimler üretip, "İftira çayına sürekli olarak ön yargılarını karıştırıyorlar" dese. Onları, "izansızlıkla"ve "ahlaksızlık numunesi olan yorumlarda bulunmakla" itham etse. Hızını alamayıp, daha da ileri gitse... Davranışlarını, söylemlerini ve açıklamalarını "En hafif tabirle aptallık" olarak nitelendirse.

Mesela, "defi hacetten beter bir zorlama" ya da "siyasi kabızlık" gibi son derece basit ifadeler kullansa.
Sağa sola "rezilce çamur attıklarını" ya da"karalamalar" içine girdiklerini iddia etse.
Onlar için "gözleri kör olmuş""dalkavukluk mürekkebine batmış""inkarcılara katılmış","haramzade""yağcı" ve "dönek" gibi benzetmelerde bulunsa.
Bunlara bir de "tetikçi" ve "menfaatçi" gibi kelimeler eklese. "Kendinize başka dedikodu kahveleri ve menfaat kapıları arayın" gibi basit bir üslubun içine girse.
En hafif ifadeyle ayıp olur değil mi?
Evet, ayıp ve çirkin olur! En başta da ben tepki gösteririm. 

***

Geçtiğimiz Cuma günü bunlar ve benzer pek çok ifade aynen kullanıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yazılı bir açıklama yaptı. Koca koca puntolar kullanılmasına rağmen iki sayfa tutan bu kısacık açıklamada yukarıda tırnak içinde verilen sözcüklerin tamamı vardı. Bir başka ifade ile açıklama baştan aşağı benzer ifadelerle doluydu.
Ve bu açıklamanın başında da Semih Yalçın'ın MHP Genel Başkan Yardımcılığı sıfatının yanı sıra, aynı zamanda"profesör" unvanına sahip olduğu belirtiliyordu.
Ben de siyasetin geldiği seviyeyi göstermek amacıyla ibreti alem için köşeme taşıdım. 
***

Semih Yalçın, bu ifadelerle bazı yazarların yazdıkları yazılara sözde cevap veriyordu. Aynen yukarıda sıraladığım ifadelerle!
Bunlardan biri de bendim. Çünkü o günkü yazımda, Reyhanlı'daki patlamayı gerçekleştirenlerin geçmişte ülkücülere kan kusturan yasa dışı sol örgütlerin uzantıları olduğunu yazmıştım. Buna karşılık MHP'deki suskunluğu anlayamadığımı, MHP'nin geçmişinden kopuk bir politika izlediğini ve buna anlam veremediğimi yazmıştım.
Hepsi bu kadar! Ama, Semih Yalçın'ın isim vermeden yaptığı açıklamadaki hakaretlerinin muhataplarından biri oldum.
Açıklamadaki şu ifade ise çok ilginçti: "Bu gibi yazarlar arasında evvelce Türk Milletine ve Türk Milliyetçiliği davasına hizmet edenler de bulunmaktadır."
Bakın bir tek bu doğru!
Ancak, evveli ve bu günü yok. Ben, dün de milletime hizmet etmeye çalışıyordum, bugün de. Ülkemi ve milletimi sevdim ve sevmeye devam edeceğim. Üstelik, dün söylediklerimle bugün yazdıklarım arasında bir fark yok. Kim bilir, bunca hakarete belki de o yüzden uğradım! 
***

Üstelik, inanın Semih Yalçın'ın üslubunu hiç yadırgamadım...
MHP kongresi öncesi kendi partisinin milletvekilleri ve üst kurul delegeleri için de benzer ifadeler kullanmıştı. Onları da "fitne" ve "fesat" odağı ilan etmişti. Onlara bile bu gözle bakıp, bu sıfatları uygun gören bana ya da başkalarına her şeyi söyler!
Şimdi kalkıp, her zaman olduğu gibi isim vermeden karalamalarda bulunduğu için "Niye üzerine alınıyorsun, benim kastettiğim sen değildin" bile diyebilir.
Ne fark eder, ne değişir? Bu durum Semih Yalçın'ın kullandığı üslubu haklı mı kılar?
Uzatmayalım, ben kendisini ülkücülere, MHP'lilere ve özellikle de Gaziantep seçmenine havale ediyorum!

İzlenme: 2911 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ