• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

CHP’de kanayan yara Hüseyin AYGÜN meselesi

Gölge Adam

Gölge Adam

E-Posta : golgeadamim@gmail.com

 

CHP’de Hüseyin AYGÜN meselesi

Hüseyin Aygün’ü CHP’de Görmek isteyenler  ve istemeyenler  arasındaki çekişme  bu çekişme nedeni ile  yıkılan dökülen CHP’liler.

Bazı yeni CHP’lilere göre Ne var bu işte ne olacak diyorlar,  Bazı ulusalcı  köklü CHP’lilere göre bu bir skandal ve affedilemez bir olay!

Hüseyin AYGÜN neden CHP’nin vekili seçtirildi? Neden yaramaz çocuk gibi davranıyor?

Aslında  göz ardı edilen bir şey var bu vekillikte  Hüseyin AYGÜN  Kılıçdaroğlu kendisine Adaylık teklifi götürdüğünde ona açıkça demiş benim yapımı biliyorsun, düşüncemi biliyorsun ben CHP’nin yapısı ile uyuşmam, CHP’de bulunmam başınızı ağrıtır, size sıkıntı açar demiş,  Yok demiş Kılıçdaroğlu ben seni CHP’de görmek istiyorum …

İşte 1 yıl gibi kısa sürede gördü göreceğini Kılıçdaroğlu ne gariptir ki! en son sıkıntı Kılıçaroğlu Çin seyahatindeyken yaşandı. Kılıçdaroğlu gelişmeleri yaşanan sıkıntıyı ve örgütlerin tepkilerini 5949.87 Km uzakta  olunca göremedi, duyamadı.

Oradan Örgütlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı yokluğunda kendisine vekalet eden Adnan Keskin’in makamına telefon edip,  18.01.2013 cuma günü konu ile ilgili olarak MYK’ nın toplanmasını emretti.

Kılıçdaroğlu’nun Çin seyahatinden 18.01.2013 cuma günü saat 18:00 sularında  Ankara’ya döneceği duyumlarını aldık .

 Eee o zaman  dönüşte  MYK toplanacak denildi, 10 saatten fazla süren bir yolculuktan hemen sonra Ankara’ya dönülecek ve MYK toplantısına  girilecek, yoksa bu olay bir gece operasyonu ile  oldu bittiye getirilip unutturulacak zamana mı yayılacak! Yoksa (b) planı ile Hüseyin AYGÜN 3-5 Aylığına partiden ihraç edilip partiye geriye döndürülecek mi?

 Eğer öyle bir hata yaparsa Kılıçdaroğlu zaten sıkıntılı gireceği yerel seçimlere örgütü küstürerek girerse sıkıntının kat ve kat artacağı aşikardır. Şimdi bunu nerden çıkardınız derseniz Ankara, İstanbul, Konya, İzmir , Kayseri, Muğla , ve birçok ildeki gerçek CHP’liler ile görüştüm hepsi durumdan rahatsız. Hele İzmir’de ki, Ege’de ki  CHP’liler hop oturup hop kalkıyorlar, Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden  ve Pkk’ile flört eden gizli aşk yaşayan bu adamı CHP’de görmek istemiyoruz diyorlar.

Sayın Kılıçdaroğlu bu olayı nasıl idare eder kimseyi küstürmeden bu işi nasıl halleder bilemeyiz ama  biz diyoruz ki! Cumhuriyeti kuran Partiye yakışmadı bu sayın kılıçdaroğlu.. yakışmadı…

CHP, BDP ile aynı çizgiye çekiliyor TR705 kodlu ABD ajanları, Cocacola Ceo’su Amerika’da yaşayan Muhtar KENT  CHP içinde cirit atıyor. CHP Ülkenin bölünmesine Apo’nun serbest  kalmasına göz yumuyor iması  ortaya çıkarılıyor. Bizim derdimiz ne biliyor musunuz dedelerimizin kanları ile aldığımız topraklar bölünmesin, gelecek nesillerimiz bu topraklarda yaşasın… anladınız mı?

****

Gökhan Günaydın’ın siyasi acemiliği

Yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Gökhan Günaydın Geçtiğimiz hafta Balıkesir’de Partisinin düzenlediği bir etkinlikte çıkıp öyle bir söz verdi ki akıllara zarar bu söze siyasi acemilik mi desek, yoksa ortamın verdiği bir gaza mı geldi desek, ne desek bilmiyorum ama böyle bir gaf yapılamaz.  Çıkıp “Balıkesir’de ki belediyeleri alamazsak bende sayın genel başkan’da istifa edeciğiz” demesi oldukça garibime gitti.

Sen nasıl kendi seçim bölgen olmayan bir il hakkında yorum yapıp söz veririsin.

Ayrıca bu söze genel başkanı da katarsın.

Hem seçimlere daha 14 ay gibi bir süre varken senin orada adayın belli değilken rakiplerinin adayı belli değilken yapılan bu gaf eski başbakanlardan Tansu ÇİLLER Hanımefendinin gaflarını bile sollar bir gaftır.

Kusura bakmayın da  bu düpedüz siyasi acemiliktir.

****

Gelelim bir başka ayrıntıya

Siyasi geçmişini beğendiğim tırnakları ile kazıya kazıya  oturduğu makama geldiğini inandığım Sayın  Gürsel TEKİN meselesine 

Sayın Tekin yaklaşık 8-9 MYK toplantısına ya bir mazereti olduğu için yada  değişik seçim bölgelerinde seyahatte olduğu için  katılamadı. Bu  MYK toplantılarına katılmayışının özel bir sebebi  mi var yoksa  genel başkan ile arasında  bir kırgınlığından mı kaynaklanıyor? Ayrıca bu Kritik mübarek Cuma MYK’ sına katılıp katılmayacağı da merak konusudur.

Kafama takılan bu dikkat çekici bir ayrıntıları da hatırlatmak istedim.

 

İzlenme: 4318 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ