Gerçek Sözcü Özel Haber

Vatan Gazetesinden Mustafa Mutlu yazmış Sarıgül İncinmiş…..

Gölge Adam

Gölge Adam

E-Posta : golgeadamim@gmail.com

Sarıgül önce CHP’de Gençlik Kolları’ndan bugüne kadar siyaset yaptığını söylüyor. Sarıgül önce gençlik kollarından bugüne kadar siyaset yaptığı partinin yetkili organlarını öğrensin.

Sarıgül geçen gün CHP Genel Başkan Yardımcısı, Samsum Milletvekili, Parti Sözüsü  Haluk Koç için “CHP Basın Sözcüsü” demiş CHP’de Basın sözcüsü diye bir birim yoktur.

Büyük Kurultayda seçilen CHP Parti Meclisi Üyelerinden 16 kişi MYK’ya seçilir. Bunlar Genel Başkan Yardımcıları ve Genel sekreterler atanır.
Bunlardan 1 kişi ise CHP Genel Başkan Yardımcısı oarak CHP Parti Sözcüsü olarak atanır ve Parti sözcüsü Genel Başkandan sonra sözleri itibar edilen tek yetkili kişidir.  Genl Başkanı temsil eder. Söylediği her söz Genel Başkanı bağlar.

Sarıgül önce genel başkan olma rüyaları gördüğü partinin yetkili organlarını iyi öğrensin sonra İstanbul adaylığı ve genel başkanlık rüyaları görsün.

Sarıgül geçtiğimiz günlerde birtakım gazetecilere,

 Benim telefonumu genel başkan diye kaydedin demiş… 

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının 'yüzde 100' kendisi olduğunu ileri süren Sarıgül'ün, 'Size verdiğim telefon numarasını Genel Başkan diye kaydedin. Yerel seçimlerden sonra 4 ay içinde CHP'nin başına geçiyorum.' Demiş….

 

Bu yazıyı okuyunca epey gülmüştüm. Şimdi bu gülüşüm katmerlendi. Adam Partiyi ve yetkili organlarını tanımıyor çıkmış rüya görüyor. Biz bu rüyaları gençliğimizde ergenlikte görür sonrada kalkar banyo yapardık…

Sonrada bizi şeytan aldattı derdik…

Sanırım Sarıgül’ü de rüyasında şeytan aldattı da ABD CHP’nin başında beni istiyor demeye başladı.

Sarıgül sen önce CHP “Parti Sözcüsü” Sayın Haluk Koç’a laf söylemeden önce ağzını iyice çalkala, sonra Haluk Koç’u ağzına al.

Sarıgül’e Gençlik kollarından beri siyaset yaptığı CHP’nin yekli organlarınca nasıl partiye dönebileceğini hatırlatmak isteriz.

Sarıgül CHP’den aday adayı olmak İstiyorsa önce CHP’ye katılacak,

Kendisi CHP’den kesin olarak İhraç edildiği için,

CHP Genel Başkan Makamına ve Genel Sekreterlik Makamına hitaben dilekçe ile başvurup önce Parti Meclisince kendisinin affedilmesini isteyecek.

Affedildikten sonra tekrar üyelik dilekçesi verecek sonra CHP Üyesi olacak.  Sonra aday adayı olacak aday olabilirse bu süreçten sonra aday olacaktır.

Sarıgül kapalı kapılar ardında birileri ile pazarlık yapıyor.

Mevcut Genel Başkan Yardımcıları’nın bazıları ile eski CHP’de siyaset yapan kişiler ile oturup kişisel pazarlık yaparak onların sözde desteklerini alarak adaylık olmaz…

Sen önce parti örgütünün desteğini al sonra gel aday ol…

Sarıgül çıkmış cebimi genel başkan olarak kaydedin diye ahkam kesiyor.

BU BİR İTİRAFTIR.

Hem İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını alacağım diyor, sonrada 4 ay sonra ben genel Başkan olacağım diyor.  İşte bu bir itiraftır.

Sarıgül kendisine güvenerek oy veren vatandaşları bile silip genel başkan olmayı düşünüyor.  Seni belediye başkalığı koltuğuna seçecek İstanbullular sen CHP Genel Başkanı ol diye o koltuğa seni seçmeyecekler, Seni İstanbul'da kendilerine hizmet et diye belediye başkanı seçecekler.

Sen seçilip sonrada çekip gidip CHP Genel Başkanı olayım diyorsun… Bu sana gönül verenlere bir ihanettir.

Sayın Sarıgül’e bir hatırlatmada daha bulunayım.

Sen hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Hem de CHP Genel Başkanı olamazsın...

Maalesef buna ne CHP Tüzüğü ne de kanunlar elvermiyor.

 

İşte Mustafa Mutlu ile Mustafa Sarıgül arasında yaşanan Köşe yazısı trafiği:

 

Sarıgül’den yanıt!

CHP Basın Sözcüsü Haluk Koç, hafta içinde yaptığı basın toplantısında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü trafik lambasına benzetmişti. Ben de bunun çok kötü bir benzetme olduğunu belirterek, “Çünkü trafik lambası asla kararsız ve belirsiz değildir. Oysa Sarıgül, hiç ışık vermiyor. Yani rengini belli etmiyor” demiştim.

Bu yorumum Mustafa Sarıgül’ü incitmiş...

Bana hitaben gönderdiği mektubu, yanıt hakkına duyduğum saygı gereği yayınlıyorum:

“Siyasete başladığım CHP Gençlik Kolları’ndan bugüne kadar, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini savunduğumu biliyorsunuz. Hiç kuşkusuz bu ilkelerimin yanında, toplum ve insanlar arasında hiçbir ayrım yapmayan hizmet anlayışım, büyük bir çoğunlukla yurttaşlarım arasında ‘Şişli Modeli’ olarak anılmaktadır. Bu model günümüz demokrasisinin en güçlü ‘ışığıdır.’

Bu ışığa İstanbul’un da Türkiye’nin de ihtiyacı vardır.

Yurttaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadan, gerektiğinde hepsini kucaklama arzusu; renksizlik değil, tam tersine bütün renklerin ışıklarını pırıltılı tutabilmektir.

Düşünün ki CHP Sayın
”Basın Sözcüsü’nün” Sarıgül’ü incitmek, yermek için söylediği sözler, sadece Sarıgül’ü incitmez; Sarıgül’e umut bağlamış, gönül vermiş yurttaşları da incitir.

Ülkemizin çok önemli ve ciddi sıkıntılardan geçtiği şu günlerde sadece adaylıklar üzerinde dedikodu üretimini çok anlamlı bulmadığımı aracılığınızla ifade etmek isterim.

Şimdi Soruyoruz, Sayın Sarıgül'e

* Sen gezi olaylarında bunca vatandaşımıza  zulüm yapıldı. İnsalar öldü, gözleri kör oldu, ocaklar söndü. Sayın Sarıgül2den her neden ise  hiç ses çıkmadı.

* Sayın Sarıgül'ün 12 yıllık AKP İktidarında hiç AKP'yi eleştirdiğini görmedik.
Bir zamanlar Ilıman İslam diye bize yutturulan AKP Hükümeti gibi....
Sarıgülde Ilıman Anamuhalefeti mi yapacak?

* Sayın Sarıgül'ün elleri öpülesi annesi evlere temizlik yapıp Sarıgülü ve kardeşleri büyüttüğünü anlatıyor.
Sayın Sarıgül'e soruyoruz bu kadar mal varliği ve servete nasıl kavuştun?

İzlenme: 4950 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ