Gerçek Sözcü Özel Haber

Yakında AKP içinde sanal kavga başlayacak.

Gölge Adam

Gölge Adam

E-Posta : golgeadamim@gmail.com

Yapılan bir kamuoyu yoklamasına göre Başbakan Erdoğan'a Köşk desteği yüzde 45'lerde kilitlenmiş durumda. Ankara'da konuşulan ise Erdoğan'ın adaylıktan vazgeçeceği, başka bir ismin aday gösterileceği. Bu ismin de Abdullah Gül olduğu söyleniyor. İşte Ankara'da konuşulan o iddianın perde arkası.

Ankara'da flas bir iddia konuşuluyor. Kamuoyu şirketlerinden birirnin yaptığı araştırmanın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçeceği söyleniyor. İşte Ankara'da konuşulan o iddia.

AKP YENİ BİR OYUN PEŞİNDE.   AKP İÇİNDE SANAL KAVGA ÇIKARACAKLAR.

Başbakan Erdoğan muhalefet partilerine AKP içersinde kavga başladı. Erdoğan Köşke çıkarsa AKP parçalanacak imajı yaratacak.

Erdoğan Cumhurbaşkanlığına aday olunca AKP içersinde sanal kavgalar başlayacak. AKP  Başbakan'nı umhur başkanı adayı olarak belirlenmesinin ardından  sanki AKP'yi bölünüyor havası yaratılacak. 

Diğer muhalefet partileri ise AKP aman Erdoğan Cumhurbaşkanı olsun zaten bunlar bölünürlar ikinci ANAP İle Özal  vakası yaşanıyor pozizyonu yaratılacak.

Bakalım bu oltaya hangi balık liderler takılacak bekleyip göreceğiz. 

Deniz Baykal zamanında Erdoğan'nın başbakan olması için böyle bir hataya kapılıp Anayasa değişikliği yaparak Erdoğan Başbakan olsun zaten ekonomi alt üst iki yıla varmaz AKP ekonomik kriz altında erir AKP yeni bir parti yok olur parçalanır diye düşünmüştü.

Kılıçdaroğlu halta karşılığı olmayan kişilerin peşinde koşacağına halkın içinde karşılığı olan bir adayın peşinde koşmalıdır. Yılmaz Büyükerşen parlatılmak için iki gündür CHP 234 belediye başkanı ile  yaptığı toplantılarını Eskşehir'de düzenliyor.

Olmaz...

Büyükerşen'nin Anadolu'da karşılığı yok...

Kimseden oy alamaz...

 

 

Cumhurbaşkanlığı aday belirleme sürecinin uzamasını altında yatan neden, partilerin özellikle muhalefetin "çatı" aday konusunda henüz bir karar vermiş olmaması. Bu konuda en rahat görünen AK Parti de muhalefetin adayının ortaya çıkmasını bekliyor. Adayın ismine göre Başbakan Erdoğan kararını değiştirip aday olmaktan vazgeçebilir.

Bunun nedeni ise yapılan kamuoyu yoklamalarında Erdoğan'a desteğin yüzde 45'ler seviyesinde çıkması. Muhalefetin uygun bir aday çıkarması halinde Başbakan'ın kamuoyu desteği yüzde 45’lerde kilitlenmiş durumda. Bu sonucun da Erdoğan'a şeçim kaybettirmesi rizki bulunduğundan dolayı Erdoğan'ın yarıştan çekileceği Ankara'da konuşuluyor.

Yapılan kamuoyu yoklamasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün tekrar seçilme şansının Erdoğan’dan daha yüksek olduğunun ortaya çıktığı da iddialar arasında. Bir iddiaya göre de Köşk'ü muhalefete kaptırmamak için Gül tekrar aday gösterilebilir.

Muhalefetin önündeki en büyük engel ise henüz bir aday üzerinde anlaşılmamış olması ve adayın tanıtımı konusunda zaman kaybetmesi. Propaganda için yeterli zamanın olmaması.

Adayların Haziran sonu ya da en geç 3 Temmuz günü açıklanması bekleniyor.

 


İzlenme: 4838 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ