Gerçek Sözcü Özel Haber

Atatürk olmasaydı….

Gölge Adam

Gölge Adam

E-Posta : golgeadamim@gmail.com

 En başta Türkiye olmazdı.Belki biz İngiliz kölesi olarak hayatımızı geçiriyorduk. Hadi ülke O’nsuz da kurtuldu diyelim, hala Arapça yazıp, geometriyi bile Arapça harfler ile işliyorduk okullarda. Belki de başka devletlerin himayesine giriyorduk. Onlar ne diyorlarsa biz de onu yapıyorduk. Atatürk olmasaydı belki de yaşamıyorduk…
 
 Fakat hala Atatürk’e düşmanlık var. Can borcumuzun bulunduğu bu büyük lidere hala saygısızlıklarımız var. Kurtuluş Savaşı’ndaki düşmanlarımızın bile büyük saygı duyduğu Ata’ya karşı bazılarımız nefret bile ediyor.
 
      Peki onlara bir de şunları soralım…
 Her gün 5 vakit ezanı duyduğumuz için mi, yoksa Ata’mızın her sabah evinde Kuran okutturduğu için mi Atatürk dinsiz?
 
 Peki, 7 devlete karşı Türk Milleti ile savaşıp, galip gelip, Türkleri bataklıktan çıkarıp Türkiye’yi kurduğu için mi Ajan?
 
Saltanatı kaldırıp egemenliği milletimize verdiği için mi, ülkeyi yönetecek kişinin bizim isteğimizin doğrultusunda olduğu için mi Atatürk düşman?
 
 İnsanoğlu artık birilerinin adını lekelemek için saniye başı bir şeyler uydurmaktan vazgeçmeli... O Atatürk’e dinsiz diyen insanlara soruyorum:  Birinin dinini sorgulamak ne zamandan beridir insanoğlunun görevi? Kim sorgulayabilir böyle bir şeyi Yaratan’dan başka… Unutmayın ki biz kimsenin dinini ve vicdanını sorgulayacak kadar yüce değiliz bu dünyada…

İzlenme: 4882 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ