• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Etuğrul günay CHP'ye yeşlil ışık mı yaktı? Meclisteki vekil pazarlıkları

Gölge Adam

Gölge Adam

E-Posta : golgeadamim@gmail.com

Eski Turizm Bakanı Ertuğrul Günay İstanbul-Ankara tarifeli sefer yapan THY uçağa biniyor.

Uçakta eski ve koyu CHP’liler ile karşılaşıyor ve onlarla samimi bir sohbete giriyor. AKP’nin arkasından ağzına geleni söylüyor. Sanki eskiden olduğu gibi CHP’liymiş gibi…Tabii ki de bu olay bakanlıktan alındıktan sonra oluyor.
Acaba böyle düşünmesini sağlayan koltuktan alınması mı?

Bu olay eski eşinden ayrılan bir insanın yeni eşiyle kavga ettiği sırada eski eşi ile yıllar sonra karşılaşıp karmaşık duygular içersine girmesine benzer bir durum almış vaziyettedir. Ertuğrul Günay'da sanırım böylesi karmaşık duygular içersinde.

Ertuğrul Günay’ın kardeşleri ve kardeşlerinin çocukları Ertuğrul Günay’ın AKP’ye geçip bakan olmasına karşın halen CHP’den kopmamışlardır. Kardeşlerinin tüm çocukları yeğenleri amcaları Ertuğrul Günay’ın AKP’ye geçmesi hakkında amcalarının neden böylesi yanlış bir yola saptığını anlamadıklarını ifade etmişlerdir.

Acaba bu olay Ertuğrul Günay’ın tekrar CHP’ye dönmesine mi delalettir?

Bunu sormaktayız…

Ayrıca Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i Bakanlıktan ayrıldıktan sonra MHP’ile Flört etmeye başladığı söylentileri bugün basında yer almaktadır.

CHP’den bahane ile istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın istifası da göz önüne alındığında önümüzdeki günlerde mecliste milletvekili pazarının açık arttırma şeklinde olacağı gözüküyor. Meclis aritmetiğinin değişeceği güç dengelerinin alt üst olacağı gibi gözüküyor.

CHP’de Salih Fırat dışında durumlarından rahatsız olan rahatsız olan milletvekillerinin tek tek isimlerini ve rahatsız olduğu konular Başbakan Erdoğan’ın talimatları ile AKP'liler tarafından başbakana rapor edildi. Bu vekillerin AKP’ye geçmeleri için taleplerinin dinlendiği, ikna edilen ve transfer edilen vekillerin kritik Yeni Anayasa oylamasında BDP’nin desteğini de alıp, AKPnin hedefinin 367 sayısını yakalamak olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu transferler ile Başbakan kafasının arkasında yatan Başkanlık Sistemini rahatlıkla meclisten geçirmek hesabı içersinde olduğudur.

CHP’den AKP’ye geçebileceği söylenen vekillerin isimleri hakkında Binnaz Toprak, Faik Tunay, Şevki Kulkuloğlu, Turgay Deveci gibi isimlerin ve ardından toplam 12 milletvekilin AKP’ye katılacağı meclis kulislerinde dolaşmaktadır. Meclis Pazarından çıkacak sonuçları merakla bekliyoruz.

Bu söylentilerin çıkması bile CHP’ye oy veren seçmenleri kızdırmış durumda Seçmenler, biz CHP’ye oy verdik CHP’den ayrılan vekiller bizim oyumuzu çalmışlardır diyorlar.

Bir gün belki AKP'de bu gün bakan ve başbakan yardımcısı olanlar koltukları elden gidince çıkıp böylesi AKP'yi, Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AKP hükumetlerinin yaptıklarını eleştirirse hiç şaşırmayın. Yıl 2013 bu dediklerim elbet birgün gerçekleşecek.

Ben potansiyel olarak Erdoğan'a arkasını dönecek kişileri kendi tahminlerime göre şimdiden açıklıyorum.

1- Bülent Arınç (Civanım, aslanım, uzunum dönemleri bitecek)
2- Eğer Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığından sonra AKP'nin başına geçmesi engellenirse bence yeni parti bile kurabilir. 
3- Eğer koltuk bulamaz ise Bekir Bozdağ
4- Eğer kendine ileride koltuk bulamaz ise Hüseyin Çelik potansiyel gidenler arasında olacaktır.

Yine demedi demeyin Numan Kurtulmuş veya Ahmet Davutoğlu Erdoğan'dan sonra başbakan olabilecek potansiyeli taşıyorlar.

Bakalım bu olaylar ne zaman gerçekleşecek bekleyip göreceğiz.

 Belki bu olaylar gerçekleşir belki ben yanılırım. 


İzlenme: 4023 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ