• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Mecliste para bitti yapı paydos

Gölge Adam

Gölge Adam

E-Posta : golgeadamim@gmail.com

Mecliste para bitti yapı paydos

mecliste--para-bitti-yapi-paydos

TBMM Yeni Hizmet Binası İnşaatı durduruldu. 
17 Haziran 2013 Pazartesi 22:07

Meclis Halkla İlişkiler yeni hizmet binasının inşaatı ödenek yetersizliği nedeni ile durduğu söylentileri meclis kulislerinde dolanmaktadır.

TBMM’den bazı milletvekillerinden edindiğimiz ve meclis kulislerinden sızan bilgilere göre TBMM Başkanı Cemil Çiçek TBMM yeni ek hizmet binasının tamamlanabilmesi için Maliye Bakanlığından ek ödenek çıkardırmaya çalışmaktadır.

Büyük ölçüde kaba inşaatı tamamlanmış durumda olan binanın içindeki ince işleri halen başlanamamıştır. İnşaatın şuana kadar ne iç dekarayonu, ne mermerler işleri ne de mobilya tefrişatı tamamlana bilmiş değildir. 

TBMM İşletme ve Yapım Başkanlığı ile müteahhit - yüklenici firma arasında bazı anlaşmazlıklar çıktığı için binanın tamamlanması daha da gecikecektir denilmektedir.

Meclis yeni hizmet binasının açılışını 29 Ekim 2013 Cumhuriyet Bayramı olarak planlanmıştı. Fakat, İnşaatın ödenek yetersizliğinden durması nedeni ile inşaatın ve açılışın  Cumhuriyet Bayramına yetişmemesi gündeme gelmektedir.

Meclis binasının 29 Ekim 2013 tarihinde gerçekleşecek olan açılışının gecikeceği söylentileri vatandaşlar arasında yeni yeni duyulmaya başlandığını, Taksim Gezi Parkı eylemleri nedeni ile zaten gergin durumda olan vatandaşların binanın Cumhuriyet Bayramına açılışı yetişemeyecek olmasının suçunu AKP Hükümetine atmaktadırlar.

29 Ekime bu açılışın hükümetçe geciktirilmesinin sebebinin ise AKP hükümetin Cumhuriyet Bayramında açılış yapmak istemesinden kaynaklandığını ödenek yetersizliğin bahane olduğunu söylemektedirler. 

 İzlenme: 4274 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ