Gerçek Sözcü Özel Haber

YGS' YE GEÇ KALANLAR

Gölge Adam

Gölge Adam

E-Posta : golgeadamim@gmail.com

31.03.2017 cuma günü YGS'ye 15 dakika önceden okula gelemediği için sınava alınmayan öğrenci intihar etti ve hayatını kaybetti. Bu işin böyle yapılmaması gerektiğini birilerinin ÖSYM'ye anlatması lazımdır. Eski sisteme göre saat 10.00'da başlayan sınava öğrenciler en geç saat 10.15'e kadar sınava alınıyordu. 
 
Madem ÖSYM sınav başlamadan 15 dakika evvel sınava öğrenci almayacak; sınava eskisi gibi saat 10.00 da değil. 10.15'e kadar öğrenciler sınava alınmalı,  sınav ise 10.30 da başlamalıydı. Böylelikle geçmiş yıllarda sınava alınan son saat ile bu yıl sınava alınan son saat aynı (10.15) olacak ve birçok öğrenci mağdur olmayacaktı. 

Mağdur olan öğrencilere eski sistemde de zaten 10.15'den sonra öğrenci sınava alınmıyordu. ÖSYM‘de  zaten eski sistemde 10.15’de gelen öğrencileri sınava almıyorduk şimdide aynı saate kimseyi sınava almadık diyebilecekti. 15 yıldır devlet yöneten AKP 'nin acemiliği bir kez daha ortaya çıktı. Benim 25 yıllık memuriyet hayatımın 13 yıllık bir kısmı üniversite geçmiştir. Bizde tekrarlanan sınavlar etik olarak hep aynı saate veya sınav saatinden sonra ilan edilen bir saatte sınavlar yapılır.  Hiçbir zaman 10.00'da olan sınav 9.45'e çekilmezdi.  

İzlenme: 4197 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ