• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Baykal'a yapılan komplo niçin aydınlatılamıyor?

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

Kemal Anadol ve Şahin Mengü'yle birlikte yaptığımız ve bugün özeti basında yayınlanan açıklamamızın tam metni aşağıdadır:

ÇAĞRI

2010 yılı başlarında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ve çok sayıda MHP yöneticisine karşı gerçekleştirilen yasa dışı komploların sonuçları Türk siyasetinin yapısını ve yönünü etkilemiş ve özellikle CHP’nin yörüngesini değiştirmiş ve ana muhalefet partisini temel işlevlerinden uzaklaştırmıştır.

Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı yapmış olan Sabri Uzun'un, geçenlerde yayınlanan İN isimli kitabında o komployu yapanların sayısını ve onların ödüllendirildiğini yazması onun bu konuda bilgi sahibi olduğunu göstermektedir.

Dönemin üst düzeyde görev yapan siyasetçilerin de bilgi sahibi oldukları anlaşılmaktadır.

Evvelce usulsüz telefon dinlemeleri gibi yasa dışı eylemlerde bulundukları için görevlerinden alınıp haklarında gözaltı ve tutuklama kararı çıkartan emniyet görevlilerine bu konuda bir soru ve itham yöneltilmemiş olması düşündürücüdür.

Bu konuda gerçeklerin ortaya çıkartılmasını boyunlarının borcu olduğunu söyleyen siyasi liderler her nedense suskunluklarını korumaktadırlar.

Basın da bu komploların araştırılması için ciddi bir çaba içinde görünmemektedir.

CHP Genel Başkanına ve MHP yöneticilerine yönelik komploların ortaya çıkartılması, siyasetçilerin ve sorumluluk taşıyan devlet yetkililerinin görevidir.

Bu komploların faillerinin ortaya çıkartılması, Türk siyasetinin ve devlet hayatının Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerine yeniden kavuşturulmasına önemli katkılar yapacaktır.

İktidardaki ve muhalefetteki bütün siyasetçilere ve gazetecilere görevlerini daha fazla gecikmeden yerine getirmeleri için çağrıda bulunuyor ve sorumluluklarını hatırlatıyoruz.

 

Saygılar, sevgiler.

 


İzlenme: 4258 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ