• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Cumhurbaşk​anı adayı kim olmalı?

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com


Daha yerel seçimlerin sonuçları yeterince değerlendirilmeden, başarısızlığın sorumluları saptanmadan, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili tartışmalar başladı. CHP'de, eğer bir kurultay yapılacaksa, bunun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yapılabileceği ifade ediliyor. Partinin son zamanlarda izlediği politikaların ve söylemlerin değiştirileceği yolunda bir işaret yok.

Bence kurultayın Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapılması Partiye yeni bir güç ve dinamizm kazandırabilir ve halkın umutlarını arttırır. Sadece daha çok çalışılacağımızı vaad etmek halkın güçlü desteğini sağlamak için yeterli olmayabilir.

Cumhurbaşkanı adayının nitelikleri de netleşmedi. CHP'nin aktif siyasetin içinde bulunmayan, dünyayla iyi ilişkiler içinde olan bir adayı düşündüğü anlaşılıyor.

Bence partide siyasi söylemlerin ve kadroların cumhuriyetin değerlerine yürekten bağlı vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda yenilenmesinden sonra adayın saptanması ve seçime gidilmesi başarı şansını atttırabilir.

Adayın özellikleri saptanırken, ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar ve ihtiyaçlar dikkate alınarak Atatürk ilkelerine, Cumhuriyetimizin değerlerine, anayasaya, çağdaş hukukun ilkelerine bağlılık ve dış politika alanında ülke çıkarlarını koruma alanında bilgiye, tecrübeye ve cesarete sahip bir adayın düşünülmesi bence isabetli olur.

CHP Grubunda bütün bu özelliklere sahip eski Genel Başkan Deniz Baykal dururken başka bir aday aramaya ihtiyaç var mıdır?

İzlenme: 4256 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ