Gerçek Sözcü Özel Haber

Değerli gazeteci Kurtul Altuğ'un ardından

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

Çok değerli dostrum, değerli gazeteci Kurtul Altuğ'u maalesef kaybettik.Kurtul Altuğ'un aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, klendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve dostlarına başsağlığı diliyorum.

Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyetin değerlerine yürekten bağlı olan Altuğ, uzun yıllar boyunca, en zor koşullarda bile mesleğinin gereğini yüksek bir sorumluluk duygusuyla yerine getirmiş, savunduğu görüşler nedeniyle hapse atıldığı dönemlerde bile ilkelerini cesaretle korumuştu. Yazdığı kitaplar yakın tarihimize tanıklık eden bir bilgi hazinesidir. Son yıllarda Aydınlık gazetesine yazdığı makalelerle ve Ulusal Kanal'da yaptığı televizyon programlarıyla ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılarla ilgili düşüncelerini açık yüreklilikle ifade etmiş, 50 yılı aşkın zamandan beri, üyesi olduğu CHP'nin daha etkili bir muhalefet yapabilmesi için gerektiğinde eleştirilerini dile getirmekten çekinmemiştir.

Algı yönetiminin en yaygın biçimde uygulandığı bir dönemde, ülkesini içtenlikle seven, görevini tarafsızlıkla yerine getirmeye çalışan, iç ve dış baskılara direnerek Türkiye'nin tam bağımsız, laik ve çağdaş bir cumhuriyet olarak gelişmesine katkıda bulunmak isteyen genç gazetecilerin Kurtul Altuğ'u örnek almalarını ve onun yolundan gitmelerini tavsiye ediyorum. 

İzlenme: 4444 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ