• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Dışişleri Bakanı Büyükelçi Vahit Halefoğlu'nun ardından

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

 Eski Dışişleri Bakanlarından çok değerli Büyükelçi Vahit Halefoğlu maalesef aramızdan ayrıldı. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve dışişleri camiasına başsağlığı diliyorum.

Halefoğlu, bütün meslek ve siyaset hayatında daima Atatürk ilkelerine ve cumhuriyetin değerlerine içtenlikle sahip çıkmış, Türkiye'nin çıkarlarını her zaman büyük bir azim ve cesaretle savunmuştu.

Yurt dışında ülkemizin haklarını ve itibarını her zaman zarif ve kibar bir uslupla ancak kararlılığından ödün vermeden savunan Vahit Halefoğlu daima muhataplarının saygınlığını kazanmıştı. Onun "özde kararlı, uslupta yumuşak" davranılması yolundaki öğüdü, benim gibi onunla birlikte çalışma şansını elde edenler için bir rehber ve hayat felsefesi olmuştu.

Halefoğlu Dışişleri Bakanı olarak üstlendiği siyasi görevinde de hiçbir kişisel beklenti içine girmeden hizmet vermiş ve gerekli gördüğü zaman da aktif siyaseti hiç tereddüd göstermeden bırakmıştı.

Türk siyasetinin ve diplomasisinin gurur kaynağı olan Büyükelçi Vahit Halefoğlu'nun anısı önünde saygıyla eğiliyor, onun kişiliğinin ve eserlerinin tüm diplomatlarımız ve siyasetçilerimiz için esin kaynağı olmasını diliyorum.

 

Saygılar, sevgiler.

Onur Öymen

İzlenme: 3995 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ