• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Erdoğan'ın adaylığını​n düşündürdü​kleri

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı açıklaması şaşırtıcı olmadı. Erdoğan'ın aday tanıtım toplantısındaki konuşmasında önceliği dini içerikli söyleme vermesi Cumhurbaşkanlığı kampanyasının ağırlık merkezini de "cumhuriyet döneminde dindarlara zulüm yapıldığı" iddiasının oluşturacağını gösterdi. Bu durumda CHP ve MHP'nin ortak adayının nasıl bir söylem benimseyeceği merak konusu. Dini boyutu ağır basan Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu dini tartışmalara ağırlık veren bir kampanya mı yapacak yoksa Cumhuriyetin kurucularına yönelik haksız suçlamaları onların ilke ve devrimlerine sahip çıkarak mı cevaplandıracak? Evvelce de belirttiğimiz gibi bu dönemde CHP_MHP ortak adayının hayatı boyunca cumhuriyet değerlerinin savunuculuğunu yapmış bir kimse olması muhalefete büyük güç katacak ve başarı şansını arttıracaktı. Ne yazık ki, son kamuoyu araştırmaları mevcut muhalefet adayının şansını pek yüksek göstermiyor.

Bu arada CHP içindeki bazı milletvekillerinin, bütün baskılara rağmen Anayasanın kendilerine verdiği hakkı kullanarak Emine Ülker Tarhan gibi Cumhuriyet ülküsüne ve hukukun üstünlüğüne daima sahip çıkmış olan bir milletvekilini aday göstermeleri her türlü takdirin üzerindedir. Onların gösterdiği azmi ve cesareti, kutluyorum. Türkiye topraklarında Atatürk'ün ilkelerine inanan son insan yok olmadıkça Atatürk'ün izlerini bu topraklardan silmeyi kimse başaramayacaktır. 

Son aday bildirme gününe kadar bu değerli milletvekili arkadaşlarımızın çabalarını sürdürme azmi içinde olduklarını görüyor ve kendilerine başarılar diliyorum. Bütün milletvekillerinin son güne kadar tutumlarını bir kere daha gözden geçirmeleri ve son tercihlerini her türlü kişisel ve partisel düşüncenin ötesinde ülkemizin geleceğini düşünerek yapmaları partimize gönül veren milyonlarca vatandaşımızın beklentisidir. 

Resmi adaya imza vermeme cesaretini gösterenlerin onun yerine cumhuriyetin ve partimizin değerlerine sahip çıkacağından kuşku duyulmayan bir adaya destek olmaları Türkiye'de pek çok şeyi değiştirecek ve geleceğe umutla bakmamızın yolunu açacakır.

İzlenme: 4210 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ