• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

ISİD ve PKK

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

 ISİD terör örgütünün ikinci bir Amerikalı gazeteciyi, başını keserek öldürmesinden sonra bir demeç veren Başkan Obama, Amerika'nın bu terör örgütünü imha etmek için bölgesel ve uluslararası bir girişime öncülük edeceğini söyledi.

Aynı gün Ankara'da Başbakan'ın başkanlığında toplanan Bakanlar ve İstihbarat yetkilileri ise 35,000 kişinin ölümünden sorumlu PKK Terör Örgütüyle yapılan ve "Barış Süreci" adını verdikleri temasları başarıyla sonuçlandırmak için neler yapacaklarını görüştüler.

Terörle topyekun mücadele yerine "iyi terörist-kötü terörist", "güvenilir terörist-güvenilmez terörist" ayırımı yapmak doğru mudur? PKK daha birkaç gün önce bir teğmenimizi şehit etmedi mi? Yol kesip adam kaçırmadı mı?

Silahlarını bırakmadan ve silah zoruyla siyasi çözüm dayatmaya çalışan bir terör örgütünü Hükümetin muhatap alması ve onunla müzakerelere girişmesi kabul edilebilir mi?

Dış telkinlerle bu yöntemi benimseyen bir hükümete muhalefet partileri destek verilebilir mi?

Bölgedeki son gelişmeler, adı, sıfatı ve eylemlerinin cinsi ne olursa olsun masum insanların hayatına kasteden terör örgütlerinin ne kadar büyük bir tehlike olduğunu ortaya koyuyor. CHP'nın yıllarca savunduğu "elindeki silahı bırakmayan terör örgütleriyle müzakere edilmez mücadele edilir" yolundaki politikasının ve söyleminin de ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor.

İzlenme: 4277 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ