Gerçek Sözcü Özel Haber

Kıbrıslı Rumların Ermenistan'la askeri işbirliği antlaşması imzalamasının düşündürdükleri

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

 KKTC Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yaratılmak istenen iyimserlik havasının ne kadar yanıltıcı olduğu ve Rumlara tek taraflı tavizler verilmesinin ne kadar yanlış olduğu kısa sürede anlaşıldı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi geçen hafta Ermenistan'la Askeri İşbirliği Antlaşması imzaladı. Rumların önerisi üzerine iki tarafın ortak askeri tatbikat yapacağı da bildiriliyor. Bu gelişme bölgede bir süreden beri ciddi biçimde bozulmuş olan güvenlik ve istikrar ortamını yeni tehlikelerle karşı karşıya bırakacaktır.
KKTC yetkililerinin gösterdiği tepkinin ve Türkiye'nin Ermenistan konusundaki duyarlılığının Kıbrıs Rumlarını bu konudaki tehlikeli ve sorumsuz politikalarından caydırabileceğine dair bir işaret ortada görülmüyor.
Seçimlerden sonra Türkiye'de işbaşına gelecek hükümetin Kıbrıs konusunda son yıllarda izlenen politikaları gözden geçirerek daha kararlı bir tutum izlemesi, bu son gelişmenin ışığında kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelmiştir.
Seçimlerden önceki son birkaç günde bütün partilerin, iktidara geldikleri takdirde, milli bir dava olan Kıbrıs konusunda nasıl bir tutum izleyeceklerini açıklamaları halkımızın tercihlerini etkileyecektir.
Türk milleti ulusumuzun çıkarlarını ve haklarını cesaretle ve kararlılıkla koruyacak bir hükümetin işbaşına gelmesini beklemektedi

İzlenme: 4343 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ