Gerçek Sözcü Özel Haber

Obama'nın sözleri ve terörle mücadelede çifte standartlar

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

Başkan Obama Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yaptığı konuşmada IŞID terör örgütünden söz ederken şunları söylemiş:
"Hiçbir Tanrı bu terörü haklı bulmaz. Çekilen hiçbir acı bu eylemleri haklı kılmaz. Bu şeytanlar gurubuyla hiçbir müzakere yapılamaz. Bunlar gibi katillerin anlayacağı tek dil kuvvettir. Amerika Birleşik Devletleri geniş bir koalisyon gücüyle birlikte bu ölüm şebekesini dağıtacaktır."
Acaba Obama'nın sözleri sadece IŞID için mi geçerlidir? Terör örgütleri arasında ayırım yapılabilir mi? Iyi terör örgütü, kötü terör örgütü var mıdır? Konuşulacak ikna edilebilecek terör örgütü olur mu? "Bizim menfaatlerimize saldıran terör örgütü sadece silahtan anlar, başka ülkelere saldıranlala masaya oturup konuşulabilir" demek mümkün müdür?
Eğer değilse nasıl oluyor da Amerika yıllardan beri resmen terör örgütü olarak kabul ettiği PKK ile Türkiye'nin masaya oturup siyasi çözüm bulmasını öneriyor? Terörle mücadele çifte standartlar uygulanmasını kaldıramayacak kadar ciddi bir iştir.
Yukarıdaki soruların cevabını vermeden Türkiye'nin IŞID'a karşı askeri bir harekata sürüklenmesi doğru olur mu? Üstelik masaya oturulan terör örgütü PKK Güney Doğu'da askerl birliklerime saldırıp Türk bayrağını indirirken, Atatürk heykellerini ateşe verirken, askerlerimizi şehit ederken, okullarımızı yakarken, yol kesip adam kaçırırken, kendi yönetimini ve yargısını kurma girişiminde bulunurken, tehdit edici söylemlerle kendi siyasi taleplerini dayatırken Türk milletinin "barış süreci" denilen teröre taviz sürecini benimsemesi beklenebilir mi?
Hükümetin izlediği tutumu doğru bulamayanları "terörün devamını isteyenler" gibi göstermeye çalışmak kabul edilemez. Türkiye, Suriye ve İran'ın topraklarından parçalar kopararak Kuzey Irak'ta İsrail'in de desteğiyle Bağımsız bir Kürt Devleti kurulması girişimlerinin Amerikan basınında da destek bulduğu bu günlerde iktidarıyla. muhalefetiyle Türk siyaset adamlarının bu kaygı verici gelişmeler karşısında sessiz kalmalarının sorumluluğu büyüktür.

İzlenme: 4481 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ