• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

PKK'lılara silahlarınızı gömün ve gidin çağrısının düşündürdükleri

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

Sayın Başbakan ülkemizdeki PKK teröristlerinin silahlarını mağaralara gömüp Türkiye'den gidebileceklerini söylemiş. Devlete karşı silahlı ayaklanma yapan, askerleri ve sivil vatandaşlarımızı şehit eden, mayın koyan böylece ağır suç işleyenlerin ülkemizi serbestçe terk etmelerine izin vermek anayasamızın, ceza yasamızın ve ceza usul yasamızın hangi maddesine uyuyor? Başka ülkelerde, suç işleyen teröristlerin ülke topraklarını serbestçe terkedebileceğini söyleyen siyasi lider olmuş mudur?

Doğrusu teröristlerin silahlarını devlete teslim ederek yargıya teslim olmaları için çağrıda bulunmak değil midir? Terör tamamen bittikten sonra kuşkusuz devlet kin ve intikam duygularıyla hareket etmez, yaraları sarmak için çaba gösterir. Ama bugün o gün değildir. Acaba Mecliste PKK'lılar için bir af yasası kabul edildi de bizim mi haberimiz olmadı?

Üstelik başka davalarda yurt dışındaki insanların Türkiye'ye dönerek yargıya teslim olmalarını isteyen, bazılarını kırmızı bültenle arayan devletin PKK'lılar için yasalarımıza ve hukuka aykırı bir öneride bulunmasını anlamak mümkün müdür? 

Terörün bitmesini, kan dökülmesine son verilmesini istemeyen yok. Ama bunun yolu acaba hukun bütün ilkelerinin ve yasaların açıkça göz ardı edilmesi mi olmalıdır? 

Siyasi partiler, Barolar ve ünlü hukukçular acaba bu konuda ne düşünüyorlar?

İzlenme: 4108 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ