• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Süheyl Batum'un istifası ve sessiz kalanlar

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

 Çok değerli anayasa hukukçusu, CHP Eskişehir Milletvekili ve eski Genel Sekreter 

Prof. Dr. Süheyl Batum'un Parti Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla CHP'den ihraç edildiğini büyük üzüntüyle öğrendim. Batum, yıllardan beri Cumhuriyetin değerlerini ve hukukun üstünlüğünü savunmak için büyük çaba göstermişti. Anayasa Hazırlama Komisyonunda aynı doğrultuda ve tek başına yürüttüğü mücadele her türlü takdirin üzerinde olmuştur. Batum'un ayrılması CHP açısından büyük bir kayıptır. Batum bu kararın düzeltilmesi için yargı yoluna başvuracağını açıklıyor. Yargının en kısa zamanda adil bir karar vereceğini ümit etmek istiyorum.
rnDikkat çekici bir durum da bu ihraç kararı konusunda görüşlerini açıklamaları beklenen pek çok kişinin sessiz kalmalarıdır.


Şahin Mengü, dünkü yazısında son zamanlarda bazı kurumların başkanlarıyla bazı eski siyasetçilerin ve bazı basın mensuplarının milletvekilliği vaadi aldıkları için veya milletvekili seçilme umuduyla sessizliğe büründüklerini yazıyor. Umarım Mengü'nün tespitleri doğru çıkmaz. Aksi takdirde toplumun güvendiği dağlara kar yağmış demektir. Yaşanan bunca sıkıntıdan sonra, kişisel beklentiler uğruna Türk milletini bir kere daha hayal kırıklığına uğratmaya kimsenin hakkı yoktur.

İzlenme: 4196 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ