• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Suriye'li silahlı muhaliflerin Reyhanlı'da yaptıkları toplantı

Onur Öymen

Onur Öymen

E-Posta : ooymen@hotmail.com

 Suriye ordusundan ayrılarak muhaliflerin safına geçip rejime karşı mücadele eden ve aralarında generallerin de bulunduğu 100'e yakın üst düzey subay, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde bir araya gelerek toplantı yapmış ve çeşitli cephelerdeki güçlerin ortak hareket etmesini kararlaştırmış. Suriye ordusundan ayrılanlardan General Saher Abdurrahman El Saket bu kararlarını okuduğu bir bildiriyle kamuoyuna açıklamış.
Gerekçesi ne olursa olsun komşu bir ülkenin hükümetini devirmeyi amaçlayan silahlı gruplara ülkenizin topraklarında serbestçe çalışma olanağı verilmesini siyasi ve hukuki açılardan savunmak mümkün değildir.
Öyle anlaşılıyor ki, iktidar partisi geçiş döneminde bile bu gruplara verdiği desteği ve gösterdiği hoşgörüyü sürdürmeye kararlıdır. Peki AKP ile koalisyon müzakerelerinde bulunan muhalefet partilerinin bu konuda söyleyecekleri hiçbir söz yok mudur? Eğer koalisyon kurulursa bu politikalar sürdürülecek midir? Yoksa devri sabık yaratmama ve Türkiye'yi hükümetsiz bırakmama gibi gerekçelerle bu gibi tehlikeli durumlar sineye çekilecek midir? Siyasetçilerin ve basının bayram rehavetinde çıkıp bu konuları sorgulamalarının zamanıdır.

Saygılar, sevgiler.

Onur Öymen

İzlenme: 4076 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ