• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Ben dinsiz degilim...

Sami Samanci

Sami Samanci

E-Posta : s.samanci@aol.com

 Ben dinsiz değilim!
Ruhum da tozlanmış din duygularımı bir adam gelip tozunu alıverdi. Ben de ona uydum ve ilk olarak 2000 yılın da Y. Nuri Öztürk'ün "KUR'AN DA Kİ İSLAM" isimli kitabıyla birlikte hem kendisinin hemde bir başka ilahiyatçı'nın Kur'an mealini aldım ve okudum..
Zaten farkında olduğum ancak cehaletim yüzünden bilmediğim bir çok konu pırıl pırıl aydınlanıverdi.
Haram ve helâli zaten ailem, bana ve kardeşlerime nakşetmişlerdi. Bu işin ahlaki boyutunu biz biliyorduk. Dinsel anlamda bu böyle değildir, böyle olmamalıdır dediğim bir çok konuda haklılığımın tescili ancak Kur'an-ı okuduğumda gerçekleşti. Zaman zaman gittiğim cuma namazların da ki vaaz'ların,yanlış veya eksik olduğunu bildiğimden artık içim daha rahattı. Çünkü doğrusunu net biliyordum..
Kadının saçıyla ilgili Kur'an da günah olduğuna dair bir kelime bile yok..
Kadınların saçının gözüküp gözükmemesiyle Kur'an (Allah) hiç ilgilenmiyor. 
Neden ilgili olsun ki?
Saç bir cinsel objemidir ki?
Yüce yaratıcı kendi dizayn edip yarattığı insanın dişisinin nerelerinin cinsellik içerip nerelerinin cinsellik içermediğini bilmeye muktedir değilmi demek isteniyor.
Kur'an-ı Kerim'i maneviyat içerikli bir din kitabı zannedip hep o yönüyle ilgilenen İslam coğrafyası git gide çemberi daraltıp evrensel bir din kılavuzunu getirip bir kadın etrafında toplamayı nasıl başarabilmiştir acaba?
Kadın saçını göstermeyecek;
Gözü kulağı kapalı,konuşması kahkaha atması sınırlı, onbeş yaşında gözlerine katarakt inmiş gibi perde arkasından dünyayı izlemek ve topluma açık bir yerde esir gibi peçe altında yemek yemek ne büyük işkence...
Bunun kaynağı, bizatihi yobaz ve hayvani duygularını dizginleyemeyen taş kafalı örümcek beyinli din bezirganlarının esasında kendi içsel sapık duygularının bir izdüşümü değilmidir bu durum..
Şimdi çok daha iyi anladım;
Gazi Mustafa Kemal olmak ne zor ve meşakatli bir yolculuktur.
Hz. Ömer diye gözümüz de büyüttüğümüz birinin, isminin başına Hz. Gelince ulu ve manevi değerlere denklik payesi verdiğimiz nice arap bedevisinin aslında ve özün de kim olduğundan habersiz olduğumuzun farkındamıyız?
Hz. Ömer'in, Hz. Ali'nin 6-7 yaşında ki kızına sulanıp sarktığını ben söylemiyorum..
Duymak hoş değil ve inanılır gibi değil biliyorum. Şimdiki zamane yobazlarının altı yaşın da kız çocuklarıyla evlilik caizdir diyen taşkafalıların nereyi baz aldıklarını söylememe gerek varmı?

Ben iyi bir müslümanım!
Bunun kararını ben veririm..

İzlenme: 4297 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ