Gerçek Sözcü Özel Haber

BİR DİKENLİ YOL SAVAŞÇISI

Sami Samanci

Sami Samanci

E-Posta : s.samanci@aol.com

 BİR DİKENLİ YOL SAVAŞÇISI
O, Balıkesir’in Sındırgı ilçesine bağlı Mumcu köyünden bir çiftçi ailenin oğlu.
Korkmaz Demir.
Küçük yaşlarda okuduğu şarkılarla ve sesiyle dikkat dikkât çekti. Delikanlılık çağlarında bir gün tarlada çalışan babasına, ben konservatuar da okuyacağım dediğinde, alnında biriken tomur tomur terini silen babası konservatuar kelimesini telaffuz edemeyip konserve ne diye sordu oğluna. Korkmaz anlattı konservatuarın ne olduğunu, babası dinledikce öfkelendi, öfkelendikce kulakları duymadı oğlunun sözlerini ve katmerlenen öfke nöbetinin tesiriyle var gücüyle oğluna “defol!” diye bağırdı. 
Korkmaz’ın, göz pınarlarından süzülen gözyaşlarını görmedi babası.
Az ileride ki patika yoldan yürüyüp, böğürtlen çalılarının arkasından bir süre tarlada yeniden işine koyulan babasını izledi. İçi bir acıdı ki babasının haline, elini, bu hayata  tokat atar gibi vurdu böğürtlen çalılarına, eline batan dikenlerin acısını hissetmedi. Ruhu incinmiş, yaralanmıştı.
Annesinin elini öpüp kardeşleriyle vedalaştı..
1991 yılında İzmir’e geldiğinde önce kendine bir iş aradı. 1994 yılında nihayet hayallerine kavuşup konservatuara girdi, 1999 yılında mezun oldu..
O, yüreği güzel, egolarından arınmış değerli bir ses sanatcısı olmasından öte, bir iki adım daha kendisini ileriye taşıyıp beste çalışmaları da yaptı..
Yaptığı eserlerinden bazıları henüz gün yüzüne çıkmadı.. Öyle güzel şarkılar yapmış ki yıllar içinde gün ışığına çıkıp bütün Türkiye’de kulaklarımızın pasını alacak gibi..
 
Bir gün köy kahvesinde bir adam Korkmaz’ın babasının da bulunduğu bir ortamda, bir yakınının televizyonda şarkı söylediğini ve konservatuar mezunu olduğunu söylemesi üzerine Korkmaz’ın babası, konserveci olacak diye hayıflanıp kızdığı oğlunun da böyle bir okuldan mezun olduğunu gururla söylediğini sonradan duyurdular oğluna..
Bu, dikenleri çok, vefası az hayat serüveninde bir köy çocuğunun, gariplikler ve sıkıntılar silsilesinde geçmişini unutmadan, egoları kendine hiç bulaştırmadan, onurlu ve dik bir duruşun örneğidir o..
Tıpkı altın sarısı buğday başakları gibi başı hep eğik..
O, KORKMAZ DEMİR...
YouTube kanalında ki var olan şarkılarına selam olsun..

İzlenme: 731 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ