Gerçek Sözcü Özel Haber

Umut Akyurek

Sami Samanci

Sami Samanci

E-Posta : s.samanci@aol.com

 
Bizim müziklerimiz diğer dünya müziklerinden sanki bir adım daha önde gibi gelir bana. Çünkü bizim müziklerimiz bir yanardağ ağzından çıkan lav ateşleri gibi içimizi yakar, gönül sesimizi titretir. Çünkü içinde nice yaşanmışlıklar, yanmışlıklar, aşklar ve dramlar barındırır.. Bu duyguları barındıran, bu güzel eserleri sesleriyle bizlere aktaran ve anlatan ses sanatcılarımızdan bir değerli yorumcumuzdur Umut Akyürek..
O içimizden, yani bizden biri...dişiyle tırnağıyla Allah vergisi sanatsal özelliklerini bizlere sunmanın telaşı ve uğraşı içinde bir kıymetli değerimiz. Eğitimli, bu işe gönül koymuş, kendisine yol açmış, başarı kazanmış ve en önemlisi içimizden birisi olma özelliğini hiç unutmamış..
"Bahçeye indimki asma salıncak" ve "O dudaklar yine bülbülleşiyor" gibi bizi büyüleyen şarkılar onun sesinden bir başka hayal sarmalına götürmezmi gönüllerimizi.. O, zor eserlerin usta sanatcısı değilmidir. Onu ilk görüp dinlediğim yıllarda hep, işte Türk müziğinin yeni prensesi dedim.. Tavrı ve tarzıyla, duruşu ve zarafetiyle, duru ve asil güzelliğiyle bence "PRENSES" ünvanını fazlasıyla haketmiyormu..
Starlık özelliklerinin ve güzelliklerinin fazlasına sahip. Ses tellerine gizlenmiş nice melodiler harekete geçtiğinde gönül telimizi alt üst eden etkin hüzünleri yaşatmıyormu bizlere.. Ses telleri keman sesine kök söktürmüyormu..
O başka bir ülkenin sanatcısı olsaydı çok kıskanırdım..
İyiki var
Ve iyiki o bizim ülkemizin sanatcısı...

Sevgi ve selamlar..

İzlenme: 4257 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ